AZ IPMA YOUNG CREW MAGYARORSZÁG ESEMÉNYEI

Projektmenedzsmentet tanuló diákok, fiatal projektmenedzserek csatlakozzatok!

Érdeklődni az Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen lehet.

Miről is szól ez a szervezet? Megtudhatod itt.

Ha szeretnél belépni, a belépési nyilatkozat letölthető innen.

Kedves projektmenedzsmentet tanuló diákok!

Tanuljatok épp bármelyik egyetemen vagy főiskolán, alapvégzettségetekkel és a projektmenedzsment rejtelmeinek ismeretével tágra nyílik a munkaerőpiac előttetek.

Végzettséggel, esetleg már projektekben szerzett gyakorlattal könnyen el tudtok helyezkedni, amint végeztetek az iskolával. Viszont adunk egy plusz lehetőséget, amivel sok munkahelyen előnybe kerülhettek a többi jelentkezővel szemben. Ez a lehetőség az IPMA® minősítési rendszere.

Íme a terv:

1. Még diákként jelentkezz az minősítésre. Sikeres, egy órás, tesztjellegű vizsga esetén egy olyan minősítést kapsz, amely bizonyítja, hogy tisztában vagy a projektmenedzsment alapjaival és az IPMA® szabványával, az Individual Competence Baseline 4.0 -val. Ha szembe kerülsz egy IPMA (vagy akár más nemzetközi minősítéssel rendelkező) projektmenedzser főnökkel, tudni fogja, hogy legalább alapszinten meg fogjátok érteni egymást.

Mindezért most csak 33.000 Forint (nagyjából 84 EURO) vizsgadíjat kell fizetned.

2. Ha végeztél és pályakezdővé válsz, megcélozhatod az IPMA® D minősített projektasszisztens minősítést. Persze, az első lépés kihagyásával is nyitva áll ez a lehetőség a számodra. Az IPMA® D minősítés a világon mindenütt ugyanazt jelenti, hiszen a követelmények is ugyanazok, ezt az IPMA ellenőrzi minden Vizsgaközpont esetében. Az IPMA D minősítéshez bár még nem kell gyakorlat, de már elméletben tudnod kell, hogy egy adott problémához, feladathoz hogyan fogj hozzá, ha te lennél a projekt vezetője.

Ha már van Student minősítésed, és még frissen végzett vagy, az IPMA® D minősítés csak 116 EURO-ba fog kerülni (kb. 46.000 Forint), hiszen a Student vizsgadíja kedvezményként beszámítható, az amúgy kedvezményes, 200 EURO-s IPMA® D vizsgadíjból.

3. Persze, dönthetsz úgy is, hogy előbb megnézed a PM szakmát és majd csak utána vágsz neki a minősítésnek, ez esetben az IPMA® D vizsga 400 EURO (vagy 316, ha van érvényes Student vizsgád).

4. Öt év elteltével az IPMA® D minősítést (250 EURO-ért) meg kell újítanod. Ehhez csupán azt kell bizonyítanod, hogy az öt év alatt folyamatosan fejlesztetted projektmenedzsment tudásodat, hallgattál előadásokat,olvastál szakirodalmat,esetleg tartottál ilyen témájú előadásokat másoknak. Bármilyen szint megújításához a folyamatos önképzés feltétel, ezért ezt semmiképpen ne hanyagold el. Minden szakma, a projektmenedzsment mesterség is folyamatosan fejlődik, lépést kell tartani vele, ha minősített akarsz maradni!

5. Persze, ha kitartó vagy, és szorgalmasan gyűjtöd a projekttapasztalatot, öt év múlva (vagy már korábban is) minden összeáll ahhoz, hogy ne IPMA® D minősítésedet újítsd meg, hanem az IPMA® C minősített projektmenedzser minősítésre jelentkezz. Ezen a szinten 3 év projekttapasztalatra van szükséged, nemcsak a jelentkezéshez, de magához a vizsgához is, hiszen az írásbeli vizsgára adott válaszokban és a két szenior projektmenedzser vizsgabiztossal tartott interjú során is erre a tapasztalatra kell építened.

Az IPMA® C minősítés ára már magasabb, 1150 EUR, de a legtöbb munkáltató ezt már juttatásként, motivációként átvállalja a vizsgázótól. Ha meg nem, gondolj arra, hogy az IPMA® C is a világon mindenütt IPMA® C... Kiváló befektetés tud lenni.

Ha kellően elszánt és kitartó vagy a projektmenedzsment szakma művelésében, még 30 éves korod előtt simán eljuthatsz az IPMA® C minősítésig.

A döntés a tiéd.

Go to top